![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4765435
*
nr 476 5435
Spegel
Rokokostil, höjd: 120
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2007
kl 17:40:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/7 12:59:45
1
100 kr
12/7 20:17:21
2
200 kr
12/7 21:08:31
1
300 kr
13/7 15:51:31
3
500 kr
16/7 13:25:45
4
500 kr
16/7 13:26:01
4
650 kr
16/7 16:05:18
5
700 kr
16/7 16:08:27
5
Vinnande bud
16/7 16:59:09
6
800 kr
16/7 17:31:59
5
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 476 5435
Spegel
Rokokostil, höjd: 120
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/7 12:59:45 | 1 | 100 kr |
12/7 20:17:21 | 2 | 200 kr |
12/7 21:08:31 | 1 | 300 kr |
13/7 15:51:31 | 3 | 500 kr |
16/7 13:25:45 | 4 | 500 kr |
16/7 13:26:01 | 4 | 650 kr |
16/7 16:05:18 | 5 | 700 kr |
16/7 16:08:27 | 5 | Vinnande bud |
16/7 16:59:09 | 6 | 800 kr |
16/7 17:31:59 | 5 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53